Gospodarska zbornica   Dolenjske in Bele krajine

Kaj je pripeljalo Slovenijo v krizo in kako zdaj priti ven iz nje?

pogovor Vesne Vuk Godina in Jureta Marolta

Program

13.30 začetek
15.00 zaključek

Trajanje: 1,5 ur

Kotizacija

Brezplačna udeležba, a po predhodni obvezni prijavi, za vse zainteresirane. Prednost pri zasedbi razpoložljivih mest imajo člani GZDBK.

Kdaj: torek, 26. maj 2015, ob 13.30 

Kje: v sejni sobi GZDBK (Novi trg 11 - II. nadstropje, Novo mesto);
zaradi povečanega zanimanja za udeležbo, kot smo jo prvotno predvideli, smo priskrbeli drugo lokacijo, kjer se bo odvilo srečanje, in sicer bo le-to potekalo v predavalnici št. 6, na naslovu Na loko 2, Visoka šola za upravljanje in poslovanje Novo mesto. Kljub povečanem številu razpoložljivih mest pa je želena e-prijava udeležbe.

Namen in cilj pogovora:
Tokrat smo za vas pripravili pogovor z Vesno Vuk Godina, antropologinjo in predavateljico na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru in Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Vesna Vuk Godina je avtorica več knjig in nešteto zanimivih in – za marsikoga – kontroverznih člankov. Pogovor, ki bo zagotovo brez dlake na jeziku, bo vodil Jure Marolt.

Vljudno vabljeni!

Vsebina

Ko se je Slovenija osamosvajala, so ji mnogi napovedovali prihodnost Švice - kako je danes s to trditvijo? Kakšni družbeni procesi so v Sloveniji dejansko potekali in zakaj? Kako bi se lahko Slovenija pretvorila v družbo z razvitim kapitalizmom? Kako se lahko Slovenija izvleče iz krize? Če kdo, potem pozna odgovore na ta vprašanja prav Vesna Vuk Godina.

Dodatna vprašanja, ki jih nismo izpostavili v tej najavi in bi radi, da se o njih pogovarjamo z našo gostjo, nam sporočite na gzdbk@gzdbk.si do 20. 5. 2015. 


Ob pogovoru z znano slovensko antropologinjo in dolenjskega novinarja boste lahko dobili tudi pojasnila o njeni zadnji knjigi Zablode postsocializma, ki je izšla 2014.
Na dogodku bo prisotnim omogočeno kupiti knjigo po promocijski ceni 20 €.  

 

doc. dr. Vesna Godina Vuk

Vesna V. Godina (roj. 1957) predava socialno in kulturno antropologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru in FDV Univerze v Ljubljani. Leta 2003 je kot Fulbrightova štipendistka raziskovala in poučevala na Havajski pacifiški univerzi (HPU). Med drugim je članica Mednarodne zveze za antro­pološko in etnološko znanost (IUAES), v okviru katere je leta 1995 ustanovila komisijo za teoretsko antropologijo (COTA), ki ji je dolga leta tudi predsedova­la, ter je soustanoviteljica komisije za etične odnose (COER). Njena bibliografija obsega več kot 600 bibliografskih enot iz področji kot so zgo­dovina socialne in kulturne antropologije in antropoloških teorij, antropolo­ška analiza socializacijskega in inkulturacijskega procesa ter antropologija postsocialističnih družb. Piše tudi za revije in časopise. Je ena najbolj branih slovenskih družbenih kritičark, kolumnistka One, sobotne priloge Večera, Vive in drugih revij in časopisov. Njeno delo, ki je izšlo 2005 v knjižni obliki so Havaji na papirju. Konec 2014 pa je izpod njenega peresa nastala knjiga Zablode postsocializma. Pri nas smo ji prisluhnili 2013 na 6. dnevu ravnanja s človeškimi viri  (naslov dneva: ZaUpanje, etika, pravo - Kje smo in zakaj, kam gremo in kam bi lahko šli?). Več si lahko preberete tudi v našem članku Ali zaupamo v etiko in pravo?

 
Jure Marolt

Gostitelj pogovora z Vesno Godina bo Jure Marolt. Njune poti so se prvič križale na FDV-ju, kjer je bila njegova profesorica. Jure Marolt je novinar naše regijske televizije ter večstranski sodobni novinar, ki ga poznamo in cenimo v našem okolju. Nekoliko več o njegovih razmišljanjih je razvidno tudi na njegovi spletni strani http://ljubki-nesmisel.si/


Prijave:

Prijave sprejemamo do zapolnitve razpoložljivih mest. Pri zasedbi mest imajo prednost člani GZDBK. Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je 21. 5. 2015. Tako boste omogočili, da vaše mesto zapolni nekdo drug, ki se želi dogodka udeležiti, a zaradi omejenosti razpoložljivih mest, tega sicer ne bi mogel.

Dodatna pojasnila: mag. Nina Šab, 07 33 22 185, nina.sab@gzdbk.si