Gospodarska zbornica   Dolenjske in Bele krajine

Usposabljanje: Skrbnik za upravljanje umetne inteligence | AI Manager

21. 10. - 12. 11. 2024

9.00 začetek
16.00 zaključek

Prijavo udeležbe in plačilo kotizacije uredite pri SIQ. 

GZDBK člani, ki so imetniki SIQ certifikata 15 % popust na kotizacijo, 

GZDBK člani, ki niso imetniki SIQ certifikata 5 % popust na kotizacijo.

Popusti, odobreni s strani SIQ, se med seboj ne seštevajo.

 

Izobraževanje organizira in izvaja SIQ.


   

 


V današnjem hitro spreminjajočem se svetu tehnologije umetna inteligenca (AI) postaja ključna komponenta v poslovnih procesih in operacijah. AI ne samo, da omogoča avtomatizacijo rutinskih nalog, temveč tudi izboljšuje inovacije procesov, povečuje učinkovitost ter krepi tržno konkurenčnost organizacij. Uporaba AI tehnologij pomaga organizacijam bolje razumeti svoje stranke, optimizirati dobavne verige, izboljšati izdelke in storitve ter razviti nove poslovne modele.

Implementacija AI sistemov, bodisi manj ali visoko tveganih sistemov, prinaša posebne zahteve in izzive. Vsi AI sistemi morajo biti skrbno načrtovani in upravljani, da se zagotovi njihova zanesljivost, varnost in skladnost z etičnimi standardi. Organizacije morajo zagotoviti, da so njihovi AI sistemi pregledni, spoštujejo zasebnost uporabnikov in ne ustvarjajo pristranskih ali diskriminatornih rezultatov. Posebno pozornost je treba nameniti visoko tveganim AI sistemom, ki zaradi svoje kompleksnosti in potencialnega vpliva na družbo zahtevajo dodatne varnostne ukrepe in rigorozne kontrole. Poleg tega lahko uporaba prepovedanih praks, opredeljenih v EU AI Act, povzroči znatne posledice, vključno s pravnimi in regulativnimi sankcijami.

Vljudno vabljeni!

Vsebina

  1. Upravljanje umetne inteligence
  2. Referenčni cilji in kontrole umetne inteligence
  3. Terminologija, koncepti in življenjski cikel umetne inteligence
  4. Upravljanje ciljev in tveganj umetne inteligence
  5. Etika in družbena sprejemljivost umetne inteligence

 

Podrobnejša vsebina >


Metodologija in pristop:

Program uporablja različne metode poučevanja, da zagotovi, da udeleženci ne samo pridobijo teoretična znanja, temveč tudi razvijejo praktične veščine, potrebne za učinkovito upravljanje AI sistemov. Metodologija vključuje naslednje komponente:

  • Predavanja: Skozi strukturirana predavanja se bodo udeleženci seznanili s ključnimi koncepti, standardi in najboljšimi praksami na področju umetne inteligence. Predavanja so zasnovana tako, da zajemajo teoretične vidike, ki so temelj za razumevanje kompleksnejših tem.
  • Praktične vaje: Praktične vaje omogočajo udeležencem uporabo teoretičnih znanj v realnih situacijah. Te vaje vključujejo simulacije in delo na konkretnih poslovnih primerih, kar zagotavlja praktično uporabo naučenega.
  • Študije primerov: Skozi podrobno analizo resničnih primerov iz prakse bodo udeleženci imeli priložnost videti, kako se teoretična znanja uporabljajo v različnih industrijah. Študije primerov omogočajo razumevanje kompleksnih problemov in razvoj rešitev, temelječih na najboljši praksi.
  • Diskusije in delavnice: Aktivno sodelovanje v diskusijah in delavnicah spodbuja udeležence k izmenjavi izkušenj in idej. Ta pristop omogoča globlje razumevanje tem in razvoj kritičnega mišljenja.
  • Individualiziran pristop: Maksimalno število udeležencev na skupino je 16, kar omogoča individualiziran pristop vsakemu udeležencu. Ta pristop zagotavlja kakovostno interakcijo s predavateljem, prilagoditev vsebine specifičnim potrebam udeležencev in podrobno povratno informacijo.

 

Po uspešno zaključenem usposabljanju boste pridobili naziv Skrbnik za upravljanje umetne inteligence | AI Manager.

Predavatelj
Mag. varn. štud. Davorin Kacian

Mag. varn. štud. Davorin Kacian je priznan strokovnjak z 28-letnimi izkušnjami na področju varnosti. Njegovo delo vključuje svetovalne storitve, presoje in izobraževanja. Bil je višji predavatelj na Univerzi za uporabne znanosti v Veliki Gorici in na Univerzi za varnost na Hrvaškem, kjer je predaval o informatiki, varstvu podatkov in informacijski varnosti. Ima obsežno znanje o standardih ISO, kar potrjuje z več kot 500 izvedenimi presojami in več kot 100 usposabljanji, na katerih je sodelovalo več kot 1000 udeležencev. Njegov portfelj vključuje tečaje za notranje in vodilne presojevalce za ISO 9001, ISO 27001, ISO 45001 in uvod v ISO 22301 ter metodologije ocenjevanja tveganj za ISO 27001. Ima bogate izkušnje z organizacijo in izvedbo pouka, saj je deloval kot asistent, učitelj, višji predavatelj in ravnatelj. V svoji karieri je poučeval devet predmetov s področja informatike, varnosti, alarmnih sistemov, varnosti informacijskih sistemov in varstva podatkov ter predaval na konferencah v 13 državah. Je PECB-certificiran predavatelj ter avtor več znanstvenih in strokovnih del. Tekoče govori hrvaško, angleško, nemško in slovensko, kar mu omogoča učinkovito komunikacijo z različnimi deležniki. Njegove odlične komunikacijske sposobnosti in globoko tehnično znanje ga delajo izjemnega predavatelja in svetovalca. Je član organizacij ISACA in (ISC)² ter prejemnik sedmih priznanj za najboljšega učitelja na dodiplomskem in specialističnem študiju varnosti. Njegova zavezanost širjenju znanja je potrjena z več kot dvajsetimi objavljenimi deli in več kot tridesetimi konferencami. Je izjemen strokovnjak na področju informacijske varnosti, ki s svojimi izkušnjami in znanjem pomembno prispeva k napredku in varnosti v organizacijah.

PRIJAVE in KOTIZACIJA:

Kotizacija vključuje pripravo in izvedbo izobraževanja, gradivo, potrdilo o udeležbi. 

Prijave, plačilo kotizacije in podrobnejša pojasnila o izobraževanju uredite pri:

SIQ LJUBLJANA, Mašera-Spasićeva ulica 10, SI-1000 Ljubljana, Slovenija
Bojan Varga, 01 47 78 108, bojan.varga@siq.si, www.siq.si.

 

Dodatna pojasnila: Urška Rataj, 07 33 22 184, urska.rataj@gzdbk.si 

 

Eva Pintarič je po izobrazbi univ. dipl. kemije. Delovne izkušnje si je nabirala najprej kot analitik v kemičnem laboratoriju, nato kot vodja biokemičnega laboratorija, najdlje pa kot strokovna delavka na področju varnega in zdravega dela ter varstva pred požarom. Je zunanja sodelavka pri SIQ, deluje kot vodilna presojevalka za sisteme vodenja kakovosti, ravnanja z okoljem in vodenja varnosti in zdravja pri delu. Med drugim pa že od leta 2014 aktivno sodeluje kot predavateljica v programu Čili za delo na Kliničnem inštitutu za medicino dela, prometa in športa.