Gospodarska zbornica   Dolenjske in Bele krajine

Tečaj za notranje presojevalce sistema ravnanja z okoljem ISO 14001:2015

11. 02. 2025

Prestavljeno na 3. 3. 2025.

9.00 začetek
16.00 zaključek

Prijavo udeležbe in plačilo kotizacije uredite pri SIQ. 

GZDBK člani, ki so imetniki SIQ certifikata 15% popust na kotizacijo, 

GZDBK člani, ki niso imetniki SIQ certifikata 5% popust na kotizacijo.

Popusti, odobreni s strani SIQ, se med seboj ne seštevajo.

 

Izobraževanje organizira in izvaja SIQ.


   

 


S predstavitvijo različnih sistemov in orodij bo prikazano učinkovito družbeno upravljanje, ki je pogojeno z zadovoljstvom vseh deležnikov in zavezanostjo vodstva. Izpolnjevanje zahtev deležnikov, trajnostni kodeksi ter vključevanje dobaviteljev v poročevalske zahteve so pomembni temelji za doseganje konkurenčnosti na globalnem trgu.

Podamo odgovore na vprašanja: Kakšen je etičen odnos do deležnikov? Kakšen je vpliv trajnostnega financiranja na organizacije in nefinančno poročanje? Kakšna so merila za trajnostni napredek, s čim si lahko pomagamo, kakšna je vloga tehnologije? Kako krepiti blagovne znamke in ugled organizacij?

Vljudno vabljeni!

VSEBINA
  • Pomen oblikovanja trajnostne kulture v organizacijah in zaveze voditeljstva
  • Vključevanje deležnikov v družbeno odgovornost in trajnostni razvoj organizacije
  • Uravnoteženje potreb organizacije in njenih deležnikov
  • Komunikacija in odnosi z deležniki (pošteno trženje, transparentne informacije, trajnostna potrošnja, podpora kupcem, izobraževanja in zavedanje deležnikov …)
  • Poštene poslovne prakse in zaupanja vredne blagovne znamke (korupcija, poštena konkurenca, plačilni sistemi ipd.).
  • Trajnostna nabava in kodeksi ravnanja
  • Planiranje, notranji nadzor, ocenjevanje in poročanje o družbenem upravljanju (pričakovanja deležnikov, skladnost poslovanja)

Vsebina je tudi del programa Strokovnjak za trajnostno upravljanje.

Način dela: Primeri dobrih praks, izmenjava izkušenj, delo na konkretnih primerih iz prakse.


Predavateljica
Tatjana Fink

Tatjana Fink, MBA je izkušena voditeljica in managerka, ki je več kot dvajset let vodila skupino podjetij v globalnem okolju. Ima široke izkušnje na področju razvoja trajnostnih in krožnih poslovnih modelov in strategij. Praktične izkušnje ima pri razvoju izdelkov in naprednih tehnologij, pri projektnem vodenju, razvoju trgov, razvoju kadrov in s postavitvijo »greenfield« tovarn v tujini. Trenutno dela kot poslovna svetovalka in trenerka. Pri svojem delu uporablja najsodobnejše metode vodenja. Vodi mednarodno licencirane tečaje za ocenjevalce po modelu EFQM in je mednarodna ocenjevalka za globalno nagrado EGA, ki demonstrira odličnost in trajnostnost poslovanja. V Sloveniji pomaga podjetjem različnih velikosti iz različnih panog vpeljevati nove pristope vodenja in razvijati trajnostne poslovne modele in strategije. Ima certifikate SCM, CALO, CALESS po agilni metodi SCRUM, in vpeljuje agilno vodenje v prakso podjetij. Je ekspertinja v okviru projekta »Trajnostne in krožnostne poslovne transformacije slovenskih podjetij« in z izbranimi podjetji pripravlja Trajnostne in krožnostne poslovne strategije in modele.

PRIJAVE in KOTIZACIJA:

Kotizacija vključuje pripravo in izvedbo izobraževanja, gradivo, potrdilo o udeležbi. 

Prijave, plačilo kotizacije in podrobnejša pojasnila o izobraževanju uredite pri:

SIQ LJUBLJANA, Mašera-Spasićeva ulica 10, SI-1000 Ljubljana, Slovenija
T: +386 1 5609 894 tanja.bencek@siq.siwww.siq.si.

Jernej Balantič, 01 56 09 716, jernej.balantic@siq.si.

Dodatna pojasnila: Ana Gorenc Turna, 07 33 22 184, ana.gorenc-turna@gzdbk.si, mag. Nina Šab, 07 33 22 185, nina.sab@gzdbk.si

 

Eva Pintarič je po izobrazbi univ. dipl. kemije. Delovne izkušnje si je nabirala najprej kot analitik v kemičnem laboratoriju, nato kot vodja biokemičnega laboratorija, najdlje pa kot strokovna delavka na področju varnega in zdravega dela ter varstva pred požarom. Je zunanja sodelavka pri SIQ, deluje kot vodilna presojevalka za sisteme vodenja kakovosti, ravnanja z okoljem in vodenja varnosti in zdravja pri delu. Med drugim pa že od leta 2014 aktivno sodeluje kot predavateljica v programu Čili za delo na Kliničnem inštitutu za medicino dela, prometa in športa.