Gospodarska zbornica   Dolenjske in Bele krajine

Vodja projektov vitkosti | Lean Manager

6. 3. 2025

8.30 začetek
16.15 zaključek

Prijavo udeležbe in plačilo kotizacije uredite pri SIQ. 

GZDBK člani, ki so imetniki SIQ certifikata 15 % popust na kotizacijo, 

GZDBK člani, ki niso imetniki SIQ certifikata 5 % popust na kotizacijo.

Popusti, odobreni s strani SIQ, se med seboj ne seštevajo.

POZOR: Ob urejanju prijave je pri SIQ potrebno izrecno zahtevati popust za člane GZDBK, da se ga upošteva pri izstavitvi računa!


   

 


V večini organizacij se premalo pozornosti posveča sistematičnemu izvajanju projektov. Prevelik delež časa je namenjen reševanju urgentnih težav ("gašenju požarov") - namesto strateškemu razvoju organizacije in njenih sodelavcev.

Vitkost (Lean) predstavlja učinkovit način dela, ki je uveljavljen v različnih sektorjih, vključno z industrijo, storitvami, zdravstvom, vojsko, izobraževanjem in nevladnimi organizacijami.

Ključne prednosti vitkosti so:

  • nenehno izboljševanje – sodelavci v majhnih skupinah nenehno odpravljajo težave in izboljšujejo varnost, kakovost in produktivnost;
  • podporna struktura vodstva – vse ravni vodstva podpirajo ekipe pri izvajanju izboljšav;
  • povezava z digitalizacijo/avtomatizacijo/robotizacijo in Industrijo 4.0 – vitkost je osnova za uspešno implementacijo naprednih digitalnih rešitev, ki zahtevajo urejene procese, motivirane sodelavce, ugotavljanje izvornih problemov ter hitro reševanje težav.

Vljudno vabljeni!

Vsebina

1. in 2. dan: Poslovna igra in začetek projektov (dr. Peter Metlikovič)

3. dan: Posnetek stanja in vizije procesa – metoda VSM (mag. Frane Koren)

4. dan: Vizualizacija oddelka, vloga vodje oddelka, področja ali službe (dr. Peter Metlikovič)

5. dan: Standardizacija (dr. Peter Metlikovič)

6. dan: Usposabljanje mentorjev (dr. Peter Metlikovič)

7. dan: Predstavitev projektov in strateško vodenje (dr. Peter Metlikovič)

Predavatelja
mag. Frane Koren, dr. Peter Metlikovič

Mag. Frane Koren ima več kot 25 let izkušenj s proizvodnimi procesi. Od leta 1991 je bil vodja zagotavljanja kakovosti in član vodstva podjetja Hidria AET. Vzporedno s preusmeritvijo podjetja na evropske trge je razvijal integriran sistem vodenja po zahtevah standardov ISO 9001, VDA 6.1, ISO 14001 in IATF 16949 (ex ISO/TS 16949), ki vključuje pet obveznih temeljnih metod zagotavljanja kakovosti v avtomobilski industriji: APQP, PPAP, FMEA, MSA in SPC. V sistem vodenja je vgradil tudi smernice poslovne odličnosti po modelu EFQM. V skladu s pričakovanji kupcev je opravil šolanje 6 sigma Black Belt in Deployment Champion. Od leta 2011 do leta 2021 je bil odgovoren za razvoj sistema vodenja na nivoju korporacije Hidria, v letih 2019-2022 pa še za razvoj procesa zagotavljanja varnosti izdelkov. Pri svojem delu proces stalnega izboljševanja sistematično nadgrajuje s sinergijo pristopa 6 sigma in principov operativne odličnosti Lean&TPM. Pristop VSM Value Stream Mapping uporablja kot osnovno vizualizacijo priložnosti in prioritet izboljševanja. Z operativnim vodenjem timov (SFM) zasleduje rdečo nit vseh pristopov, to je dnevno prepoznavanje izgub in sistematično reševanje problemov A3.

Dr. Peter Metlikovič je bil od 1998 do 2005 direktor R&D za Evropo v Goodyear Engineered Products Europe d.o.o, Kranj. Kot član uprave in predstavnik vodstva za kakovost je razvil in vodil evropski tehnični center Goodyear EPE s preko 30 zaposlenimi za nove produkte prve vgradnje v avtomobilski industriji, vodil prenos tehnologije iz Amerike za preko $30MM investicijo. Pred tem je bil dobro leto dni sanacijski direktor v poslovni enoti Prevleke valjev v Savi Kranj, povečal prodajo 20%, fokusiral in prestrukturiral program, 80% rast na najzahtevnejšem segmentu, danes je to ena najuspešnejših enot Save, JV s podjetjem Schaffer iz Nemčije. V letih 1993-96 je z industrijsko razvojno nalogo doktoriral v ZDA na Institute of Polymer science. Leta 2006 je ustanovil lastno podjetje in od takrat kot svetovalec, coach in vodja večletnih projektov v različnih organizacijah pomaga doseči rast z manjšo porabo virov.

PRIJAVE in KOTIZACIJA:

Kotizacija vključuje pripravo in izvedbo izobraževanja, gradivo, potrdilo o udeležbi. 

Prijave, plačilo kotizacije in podrobnejša pojasnila o izobraževanju uredite pri:

SIQ LJUBLJANA, Mašera-Spasićeva ulica 10, SI-1000 Ljubljana, Slovenija
Tatjana Čoko, 01 56 09 718, tatjana.coko@siq.si, www.siq.si.

POZOR: Ob urejanju prijave je pri SIQ potrebno izrecno zahtevati popust za člane GZDBK, da se ga upošteva pri izstavitvi računa! 

Dodatna pojasnila: Ana Gorenc Turna, 07 33 22 184, ana.gorenc-turna@gzdbk.si, mag. Nina Šab, 07 33 22 185, nina.sab@gzdbk.si.  

Eva Pintarič je po izobrazbi univ. dipl. kemije. Delovne izkušnje si je nabirala najprej kot analitik v kemičnem laboratoriju, nato kot vodja biokemičnega laboratorija, najdlje pa kot strokovna delavka na področju varnega in zdravega dela ter varstva pred požarom. Je zunanja sodelavka pri SIQ, deluje kot vodilna presojevalka za sisteme vodenja kakovosti, ravnanja z okoljem in vodenja varnosti in zdravja pri delu. Med drugim pa že od leta 2014 aktivno sodeluje kot predavateljica v programu Čili za delo na Kliničnem inštitutu za medicino dela, prometa in športa.