Opolnomočeno vodenje: Skupinski coaching za razvoj veščin trajnostnega vodenja
10. 9.–8. 12. 2025
9.00 začetek
13.00 zaključek
Prijavo udeležbe in plačilo kotizacije uredite pri SIQ.
GZDBK člani, ki so imetniki SIQ certifikata 15 % popust na kotizacijo,
GZDBK člani, ki niso imetniki SIQ certifikata 5 % popust na kotizacijo.
Popusti, odobreni s strani SIQ, se med seboj ne seštevajo.
POZOR: Ob urejanju prijave je pri SIQ potrebno izrecno zahtevati popust za člane GZDBK, da se ga upošteva pri izstavitvi računa!
Izobraževanje organizira in izvaja SIQ.
Uvajanje kulture kakovosti in trajnosti v hitro spreminjajočem se poslovnem okolju zahteva več kot le tehnično znanje – ključen je razvoj temeljnih človeških (mehkih) veščin, kot so sposobnost vodenja, čustvena inteligenca, prilagodljivost ter jasna in učinkovita komunikacija. Program coachinga povezuje strokovna znanja z vedenjskimi kompetencami, ki omogočajo lažji prehod iz teorije v prakso, večjo motivacijo in boljšo podporo pri vsakodnevnem delu.
Program celostno podpira razvoj vedenjskih kompetenc, nujnih za trajnostno vodenje sedaj. Vsebuje tudi dva 60-minutna individualna coachinga (on-line srečanji): prvi poteka sredi programa in drugi ob zaključku. Individualni coaching se izvede v času izvedbe programa (do konca zadnjega srečanja v živo).
Vljudno vabljeni!
- Integracijo strokovnih znanj (kakovost, trajnost, vodenje sprememb) s coaching pristopom.
- Praktično uporabo naučenega skozi vaje, prilagojene realnim izzivom udeležencev.
- Skupinski in individualni coaching za večjo učinkovitost prenosa v prakso.
- Povečano notranjo motivacijo in osebno angažiranost zaposlenih.
- Podporo pri udejanjanju trajnostnih izboljšav v organizaciji.
Strukturirana podpora in dinamična skupinska interakcija spodbujata motivacijo in uspešno implementacijo znanja v praksi, individualni coaching pa omogoča poglobljen pristop k reševanju osebnih izzivov.
Pridobili boste:
- Razvoj vedenjskih veščin – ciljno usmerjeni coachingi, povezani s pričakovanji in cilji, določenimi na začetku procesa, vas bodo opremili z orodji in tehnikami, ki vam bodo v pomoč pri reševanju konkretnih izzivov, npr.:
– jasno izražanje ciljev, aktivno poslušanje in prilagoditev stila komunikacije različnim deležnikom,
– zmožnost navdihovanja, vodenja z zgledom in spodbujanja sodelavcev za doseganje skupnih ciljev,
– razvijanje sposobnosti mirnega in konstruktivnega reševanja sporov,
– prioritizacija nalog, delegiranje in učinkovita raba časa,
– razvijanje odpornosti, upravljanje stresa in osredotočenost na dolgoročne cilje,
– sposobnost timskega dela, grajenja zaupanja in medoddelčnega sodelovanja,
– večja samozavest. -
Skupinsko dinamiko – učenje iz izkušenj drugih strokovnjakov, delitev dobrih praks in pridobivanje novih spoznanj ter sooblikovanje novih rešitev.
-
Jasno definirane akcijske korake za implementacijo znanja v praksi in doseganje zastavljenih ciljev.
Udeležbo priporočamo:
- vodjem na različnih ravneh vodenja;
- vodjem oddelkov, procesov, skupin in projektnim vodjem;
- predstavnikom vodstva za sistem vodenja kakovosti;
- pooblaščencem za kakovost in skrbnikom sistemov vodenja;
- vodjem in članom projektov izboljšav ali timov za izboljšave.
Predavateljici
Barbara Golja in Katja Pruša
Barbara Golja je poslovna coachinja z akreditacijo ACC ICF. Zaključila je izobraževalni program Coach, akreditiran pri Mednarodni zvezi za coaching (ICF). Znanje razvija in nadgrajuje z rednimi izobraževanji, ki jih organizirajo Mednarodna zveza za coaching (ICF), Slovensko coaching združenje in Evropski sveti za mentorstvo in coaching (EMCC). Je certificirana facilitatorka učnega modela TetraMap®, namenjenega izboljšanju vedenj in uspešnosti na delovnem mestu. Na IEDC – Poslovni šoli Bled je zaključila General Management Program. Je magistra farmacije in je več kot 25 let delovala v farmacevtski industriji. V marketingu in prodaji je vodila time, bila odgovorna za poslovno strategijo in njeno implementacijo, sodelovala pri pripravi shem nagrajevanja ter kot članica različnih timov delovala v Sloveniji in mednarodnem okolju. V procesu coachinga je vaša partnerica v razmišljanju in raziskovanju ter vas podpira na poti do cilja.
Katja Pruša, univ. dipl. psihologinja, z več kot dvajsetletnimi izkušnjami v gospodarstvu, velikih mednarodnih podjetjih, farmacevtski in gradbeni industriji. Delovala je na kadrovskem področju na lokalnem, regijskem in globalnem nivoju, v različnih ekspertnih in vodstvenih vlogah: kadrovska poslovna partnerka, kadrovska managerka, ekspertka za razvoj zaposlenih in organizacijske kulture ter direktorica kadrovske funkcije. Trenutno se primarno ukvarja s coachingom in razvojem vodstvenih veščin ter svetovanjem na področju kadrovskih razvojnih procesov in strateškega kadrovskega delovanja. Kot coachinja je akreditirana pri mednarodni coaching zvezi – ICF kot individualni (ACC) in kot timski coach (ACTC). Na področju coachinga se tudi neprestano izobražuje in udeležuje redne supervizijske prakse. Ima več kot 400 coaching ur in je na različne načine aktivna na tem področju tudi v okviru ICF Slovenija in v organizaciji Coachiefy.
PRIJAVE in KOTIZACIJA:
Kotizacija vključuje pripravo in izvedbo izobraževanja ter gradivo.
Prijave, plačilo kotizacije in podrobnejša pojasnila o izobraževanju uredite pri:
SIQ LJUBLJANA, Mašera-Spasićeva ulica 10, SI-1000 Ljubljana, Slovenija
Tanja Benček, 01 56 09 894, tanja.bencek@siq.si.
POZOR: Ob urejanju prijave je pri SIQ potrebno izrecno zahtevati popust za člane GZDBK, da se ga upošteva pri izstavitvi računa!
Dodatna pojasnila: Ana Gorenc Turna, 07 33 22 184, ana.gorenc-turna@gzdbk.si, mag. Nina Šab, 07 33 22 185, nina.sab@gzdbk.si.
Bodite obveščeni o dogajanju na GZDBK
Obveščajte me o dogodkih
Oddajte svoje mnenje o dogodku
Oddaj mnenje
Kakovost
Človeški viri
Okolje
Informatika
Računovodstvo
Seniorji
Sekcija mikro in malih podjetij ter samostojnih podjetnikov