Gospodarska zbornica   Dolenjske in Bele krajine

Sistemski izzivi kakovosti v dobi digitalizacije in kibernetske varnosti

Sistemski izzivi kakovosti v dobi digitalizacije in kibernetske varnosti

11.12.2024

Sekcija za kakovost pri Gospodarski zbornici Dolenjske in Bele krajine (GZDBK) je 11. decembra organizirala že 26. dan kakovosti. Obravnavala je izzive digitalizacije, kibernetske varnosti in sistemov vodenja v sodobnem poslovnem okolju.

Dogodek je bil odprt s pozdravnim nagovorom Igorja Cesarja, predsednika Sekcije za kakovost pri GZDBK (vodje službe kakovosti v podjetju REVOZ, d. d.), in Tomaža Kordiša, direktorja GZDBK. Program dneva je obsegal pet strokovnih prispevkov, v katerih so predavatelji delili svoje znanje in izkušnje. Klemen Kindlhofer iz podjetja Danfoss Trata, d. o. o., je predstavil povezavo med digitalizacijo delovnih procesov in kibernetsko varnostjo ter njihov vpliv na kakovost. Anton Petrič iz podjetja TPV Automotive, d. o. o., je osvetlil vlogo sistemov vodenja pri soočanju z izzivi prihodnosti. Primož Verčič, svetovalec iz skupine DSE / TOMAS, je delil primer uspešne implementacije naprednih orodij za izboljšanje poslovanja in kakovosti v avtomobilski industriji. Matjaž Šlibar, tehnolog kakovosti v podjetju Kolektor Etra, je predstavil praktičen primer implementacije orodij za izboljšanje poslovanja in kakovosti. Jana Kolenc Muženič iz SIQ Ljubljana je povzela novosti in trende pri standardu ISO 9001 ter njihovo vlogo pri vodenju sistema kakovosti. Dan kakovosti je s sklepnimi mislimi zaključil Igor Cesar.

Do gradiv strokovnih letnih dnevov Sekcije za kakovost lahko dostopate na povezavi.

Udeleženci so se po uradnem delu dogodka podružili in izmenjali mnenja, izkušnje ter dobre prakse, kar je dodatno pripomoglo k povezovanju in razvoju novih idej. Takšna srečanja imajo izjemen pomen za gospodarstvo, saj omogočajo prenos znanja, krepitev sodelovanja in iskanje inovativnih rešitev za prihodnje izzive.

Fotografije s 26. dneva kakovosti si lahko ogledate v fotogaleriji.

 

Dogodek je potekal v sklopu projekta SRC-EDIH.

 

EN

 

Nazaj